Czym jest radiofrekwencja (RF) mikroigłowa?
Ten popularny w ostatnim czasie zabieg estetyczny to nic innego jak połączenie radiofrekwencji, a także mikronakłuwania skóry. Pierwsza z technik wykorzystuje w swoim działaniu fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej, które to mają za zadanie stymulowanie regeneracji skóry. Dzieje się to z pomocą ciepła – to swoim działaniem obkurcza włókna kolagenowe, co z kolei przyspiesza tworzenie się większej ilości kolagenu w skórze. Druga z wcześniej wymienionych technik z kolei uszkadza mechanicznie tkankę, dzięki czemu ta jest pobudzana do regeneracji. Osobno te dwie metody mogą wykazywać zadowalające dla wielu Klientów efekty. W przypadku ich połączenia często zauważa się jeszcze lepsze rezultaty
Radiofrekwencja mikroigłowa – wskazania.
Jak każdy zabieg, radiofrekwencja (RF) mikroigłowa ma pewne wskazania, które być może pomogą Ci podjąć decyzję o poddaniu się jemu. Do najczęściej wymienianych przez Klientów powodów są: utrata jędrności skóry czy jej wiotkość. Zabieg ten stosuje się również w przypadku drobnych linii mimicznych oraz drobnych zmarszczek, które ciężko usunąć preparatami kosmetycznymi. Rozszerzone pory, blizny bądź przebarwienia także mogą być zmniejszone podczas tego zabiegu. To jednak nie wszystko – wielu specjalistów poleca opisywane metody również w przypadku uciążliwego cellulitu oraz nadmiernej potliwości.
Na jakie efekty po zabiegu można liczyć?
W tego typu działaniach, które mają prowadzić do pięknej cery, zawsze liczy się systematyczność i czas. W przypadku radiofrekwencji (RF) mikroigłowej również tak jest, a efekty po wykonaniu tego typu zabiegów zazwyczaj można podzielić na te natychmiastowe oraz te, na które należy trochę poczekać. Pierwsza grupa efektów to między innymi ujędrnienie skóry czy poprawa jej sprężystości oraz napięcia. Na nieco bardziej spektakularne efekty w przypadku radiofrekwencji (RF) mikroigłowej trzeba jednak poczekać od kilku tygodni do nawet 5 miesięcy. Wtedy to skóra może stać się pełna blasku, pory mogą się zmniejszyć. Poprawie ulec mogą także zmarszczki i blizny – ich spłycenie to zazwyczaj jeden z głównych celów osób poddających się temu zabiegowi.
Jak często można wykonywać radiofrekwencję (RF) mikroigłową?
Jak już wcześniej zostało wspomniane, droga do pięknej cery wymaga systematyczności. Jak często można więc poddawać się opisywanemu zabiegowi? Decyzję co do tego powinna podjąć wykwalifikowana osoba wykonująca go. Tylko specjalista może bowiem określić, jak wymagająca jest Twoja skóra. Wpływ na częstotliwość wykonywania radiofrekwencji (RF) mikroigłowej ma także wiek czy ogólny stan cery. Zazwyczaj zaleca się serię 3 bądź 4 zabiegów w miesięcznych odstępach czasowych.
Po zabiegu…
Należy pamiętać, że bezpośrednim efektem radiofrekwencji (RF) mikroigłowej jest przerwanie tkanki ciągłej, skóra po niej może być więc podrażniona. Na to należy się więc przygotować. Po zabiegu konieczne jest między innymi schłodzenie skóry, później natomiast będą potrzebne środki, które zagwarantują optymalny poziom nawilżenia. Warto mieć także na uwadze, że efektem radiofrekwencji (RF) mikroigłowej może być również opuchlizna utrzymująca się do 2 dni. Po zabiegu bardzo niewskazane jest także opalanie.