Odwieczny wróg kobiety – zmarszczki

Botoks i jego działanie na zmarszczki.

Zmarszczki twarzy – najbardziej widoczne efekty starzenia się skóry. Zarówno te niewielkie, jak i pogłębione przez wiele z nas uznawane są za niedoskonałości. Na szczęście stosunkowo szybko możemy się z nimi pożegnać stosując terapię przy użyciu toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu. Pozwala ona na spłycenie nierówności skóry lub całkowite pozbycie się ich nawet na okres 6 miesięcy. Żeby jednak cieszyć się nieskazitelnym efektem zabiegu, musimy też pamiętać o kilku zasadach.

Jaki wpływ na skórę ma botoks?

Działanie toksyny botulinowej typu A na skórę jest na tyle efektywne, że coraz więcej z nas właśnie przy jej pomocy decyduje się pozbyć niechcianych zmarszczek. Zabiegi botoksem wykonywane są metodą iniekcji, która pozwala na bardzo precyzyjne wprowadzenie go pod skórę w wybranych i zaznaczonych przez lekarza punktach. Kiedy już to nastąpi, substancja odpowiada za blokadę przewodzenia impulsów nerwowych na niewielkim obszarze. To natomiast oznacza, że po wstrzyknięciu jej, mięśnie w danym miejscu nie będą się kurczyć, co powodowałoby powstawanie i pogłębianie nierówności. Jeżeli iniekcja przeprowadzana jest przez doświadczonego lekarza, nie musimy też martwić się o tzw. efekt maski. Specjalista dobierze odpowiednią ilość botoksu, gwarantującą optymalny i długotrwały efekt. Musimy przy tym pamiętać, że pełne uwidocznienie się rezultatów następuje zazwyczaj po kilku dniach (maksymalnie 2 tygodniach), nie martwmy się więc jeśli natychmiast po terapii nadal zauważymy zmarszczki – niedługo przestaną być dostrzegalne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Najważniejszą kwestią związaną z zabiegiem jest nasze bezpieczeństwo. Dlatego terapia botoksem każdorazowo musi być wykonywana przez doświadczonego lekarza. Przeprowadzi on wywiad, w którym określi czy nie występują przeciwwskazania do podania toksyny botulinowej, a także precyzyjnie oznaczy miejsca wkłucia. Sama iniekcja na obszarze twarzy jest niemal bezbolesna i wiąże się jedynie z niewielkim dyskomfortem. Po zakończeniu wizyty musimy też przestrzegać wszystkich zaleceń, aby cieszyć się efektami terapii przez jak najdłuższy czas.

Serdecznie Zapraszamy

☎ 662 641 997

Piła, ul. Orzeszkowej 10A / 1L

 

You are currently viewing Odwieczny wróg kobiety – zmarszczki