Przebarwienia? Trądzik? Oznaki starzenia? Który z problemów dotyka Ciebie?

Wiesz jak skutecznie zwalczać te problemy?

Dziś po krótce napiszę o problemach z trądzikiem, głównych przyczynach jego powstawania oraz o skutecznej walce.

Trądzik to w dzisiejszych czasach duży problem. Nie tylko dotyka młodzież, coraz częściej osoby dorosłe zmagają się z wielomiesięczną walką ze zmianami zapalnymi, grudkami, zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi.

Z badań wynika, że jedną z najczęstszych przyczyn trądziku są zaburzenia hormonalne. Klientki skarżą się na pogorszenie stanu cery zwłaszcza po okresie ciąży i karmienia, w czasie około menstruacyjnym oraz w okresie pokwitania i menopauzalnym. Dochodzi wtedy do nadprodukcji łoju, przerostów bakteryjnych, stanów zapalnych.

W praktyce obserwujemy, że problemy żywieniowe (np. spożywanie dużej ilości czekolady, ostrych przypraw) to kolejna przyczyna trądziku. W tej sytuacji czasem odstawienie słodyczy i fastfood’ów pomaga bardzo szybko. Czasem jest to głębszy problem i wymaga wizyty u dermatologa w celu ustalenia szeregu badań związanych z układem pokarmowym. Pamiętajmy też o zdrowym stylu życia, poprawnym odżywianiu i oczywiście poprawnej pielęgnacji cery.

Z naszych obserwacji, po rozmowach z klientkami i przeprowadzeniu wywiadu wynika, że klientki stosują niepoprawny sposób zmywania makijażu, czasem używają uczulających je kremów, zmywają za mocno barierę ochronną skóry przy pomocy mydeł, czy zbyt silnych zmywaczy. Skutek jest niestety taki, że skóra broniąc się, zaczyna produkować nadmiar łoju, produkuje zaskórniki i nasza cera z dnia na dzień wygląda gorzej.

Jak temu zapobiegać?

Zbadaj poziom hormonów, przebadaj stan wątroby, żołądka i tarczycę. Dużo chorób również trądzik zaczyna się już w naszym organizmie.

Unikaj uczulających cię pokarmów. Unikaj słodyczy a już na pewno czekolady.

Odstaw uczulające cię kosmetyki, nie myj twarzy mydłem i bądź ostrożna przy doborze zmywaczy do twarzy. Nie zmywaj bariery ochronnej, skóra będzie się przed tym broniła.

Korzystaj z zabiegów kosmetycznych, zwłaszcza tych terapeutycznych, pomagających w odtworzeniu warstwy lipidowej skóry, takich, które będą dostosowane indywidualnie do twoich potrzeb, ale co najważniejsze, to codzienna pielęgnacja. Pozwól swojej kosmetyczce pomóc Ci w doborze odpowiednich kosmetyków.

Anna Misiewicz

Serdecznie Zapraszamy 💋

 

☎ 662 641 997

Piła, ul. Orzeszkowej 10A / 1L

You are currently viewing Przebarwienia? Trądzik? Oznaki starzenia? Który z problemów dotyka Ciebie?
be beauty pila