Jak działa oczyszczanie wodorowe? Wszystko, co musisz wiedzieć!

W dzisiejszych czasach znacznie więcej osób niż jeszcze kilka lat temu poszukuje innowacyjnych oraz skutecznych metod pielęgnacji skóry. Zazwyczaj zależy nam na tym, aby zabiegi, którym się poddajemy, przyniosły wspaniałe rezultaty takie jak promienny wygląd cery, zdrowy blask czy znakomity poziom nawilżenia. Zdecydowanie jednym z najnowszych odkryć świata kosmetyki jest oczyszczanie wodorowe. Ten nowoczesny zabieg kosmetyczny dostępny także w Be Beauty w Pile w swoim działaniu wykorzystuje między innymi właściwości wodoru cząstkowego. Składnik ten pozwala między innymi na oczyszczanie, rewitalizację czy odmłodzenie skóry. Jeśli właśnie na takich efektach Ci zależy, to czytaj ten wpis dalej! Postaramy się w nim bowiem przybliżyć Ci zabieg oczyszczania wodorowego

 
 

Czym właściwie jest oczyszczanie wodorowe?
Oczyszczanie wodorowe to innowacyjny zabieg kosmetyczny, który polega na dostarczeniu cerze cząsteczek wodoru cząstkowego z pomocą strumienia wody o podwyższonym ciśnieniu. Takie wtłoczenie tego typu elementu w skórę twarzy pozwala na oczyszczenie jej i rewitalizację. Warto wiedzieć, że wodór cząsteczkowy ma także działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające — z pewnością spodoba się to wszystkim tym, którzy chcą zneutralizować wolne rodniki i stres oksydacyjny w skórze. Oczyszczanie wodorowe jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, który charakteryzuje się dużą skutecznością na różnych typach skóry.

Dlaczego wodór jest tak skuteczny?
Wykorzystywane w zabiegu wodorowego oczyszczania cząsteczki wodoru ma na celu udrożnienie kanałów skórnych, aby ją dotlenić i zrewitalizować, tak zmotywowana skóra może znacznie szybciej się więc regenerować. Dlaczego wodór jest tak skuteczny? Wszystko dlatego, że stanowi on jeden z najmniejszych pierwiastków — dzięki temu może przenikać do tych najgłębszych warstw skóry. To w konsekwencji pomaga w usuwaniu szkodliwych dla skóry wolnych rodników, odpowiedzialnych za procesy starzenia się.

Oczyszczanie wodorowe – przebieg zabiegu
Zabieg oczyszczania wodorowego jest wieloetapowym procesem, ponieważ łączy w sobie efekty różnego typu zabiegów i rytuałów anti-aging. Pierwszy etap to więc usunięcie wolnych rodników (odbywa się to z pomocą wody wodorowej), następnie złuszczany jest martwy naskórek, później następuje dotlenienie warstw skóry oraz dokładne rozprowadzenie antyoksydantów na powierzchni skóry. Ostatnimi etapami zabiegu wodorowego jest wtłoczenie za pomocą ultradźwięków antyoksydantów w głębokie warstwy w skóry oraz zabieg anti-aging, który polega na liftingu z udziałem bipolarnych fal radiowych.

Na jakie efekty można liczyć po zabiegu?
Zabieg oczyszczania wodorowego może przynieść wiele zauważalnych od razu efektów. Podstawowym jest oczywiście redukcja oznak starzenia — zmarszczek, linii mimicznych czy wiotkiej skóry. Wodorowe oczyszczanie przyczynia się również do naturalizacji wolnych rodników, które przyczyniają się do uszkodzeń oksydacyjnych. Efektem jest więc piękna, promienna i gładka cera. To oczywiście nie wszystko, bo ten innowacyjny zabieg może pomóc także w oczyszczeniu i odblokowaniu porów skóry — cząsteczki wodorowe mają bowiem właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu świetnie oczyszczają skórę z nagromadzonych zanieczyszczeń i toksyn. Oczyszczanie wodorowe to także świetna dawka dotlenienia i nawilżenia dla cery, które powoduje poprawę jej tekstury – jednolita cera to przecież marzenie wielu osób.

Jak często można wykonywać zabieg oczyszczania wodorowego?
Jak w każdej praktyce, która ma poprawiać nasz wygląd, bardzo istotna jest systematyczność. Nie inaczej jest w przypadku oczyszczania wodorowego. Zabieg najlepiej więc w seriach z dwutygodniową przerwą. Pamiętaj, że mimo tego, że oczyszczanie wodorowe jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem dla każdej skóry, zbyt częste wykonywanie tego zabiegu może nie być korzystne. 

Oczyszczanie wodorowe – przeciwskazania do zabiegu
Tych nie ma wiele, ale należy wziąć pod uwagę, że podczas przebywania aktywny chorób skóry, posiadania implantów czy metolowych rozruszników serca, a także przy nadwrażliwości na prąd elektryczny zabieg ten może być nieodpowiedni.

Serdecznie Zapraszamy

Be Beauty studio urody w Pile


☎ 662 641 997

ul. Orzeszkowej 10A / 1L

64-920 Piła

You are currently viewing Jak działa oczyszczanie wodorowe? Wszystko, co musisz wiedzieć!